Natalia Roentgen Usługi Rosnąca popularność wynajmu busów

Rosnąca popularność wynajmu busów
Firmy transportowe zacierają ręce, ponieważ mają coraz więcej pracy. Polacy od wielu lat chętnie korzystają z przewozów zagranicznych busem, a szczególnie z tego typu usług korzystają osoby podróżujące w celach zarobkowych. Teraz z kolei również i firmy oferujące bezpośredni wynajem busów mogą liczyć na zwiększenie przychodów. Usługa wynajmu pojazdu to gwarancja nie tylko wygody i komfortu. Otóż osoby z naszego kraju przykładają coraz większą wagę do swoich finansów, a tego typu usługa jest również atrakcyjna biorąc pod uwagę koszta.

Bus na każdą okazję

Firmy zajmujące się wypożyczaniem busów są w stanie zaspokoić potrzeby każdego klienta. Posiadają one zazwyczaj szeroką i różnorodną flotę samochodową. Z tego powodu firmy oferują wynajem busa na różne okazje, na przykład:

  • dla firmy np. w przypadku potrzeby dostania się na jakieś szkolenie bądź konferencje,
  • na wesele młodej pary lub gości,
  • na urodziny, do klubów czy też inne imprezy okolicznościowe,
  • w celu wycieczki bądź podróży zagranicznej.

Jak widać okazji do skorzystania z takich usług jest naprawdę sporo. Szczególnie, że teraz firmy posiadają w swojej ofercie nowoczesne samochody. Dzięki temu możemy skorzystać z wielu udogodnień, jak na przykład elektryczne i duże lusterka czy różne systemy zabezpieczające i wspomagające jazdę. Sprawia to, że podczas podróży mamy pewność, że będzie ona w pełni bezpieczna oraz komfortowa. Oprócz tego większość firm oferuje swoje pojazdy w różnej konfiguracji. Można wybierać spośród busów 6,7,8, a nawet 9-osobowych. Ponadto często można również spotkać ofertę z minibusem.

 

Dogodny termin wynajmu

Firmy oferujące wynajem busów wychodzą zdecydowanie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dzięki temu klient może skorzystać z dowolnego okresu wypożyczenia. Zazwyczaj można spotkać bardzo różnorodne oferty, które można wybrać w zależności od potrzeb. Przykładowo można wypożyczyć busa na 1 dzień, 3 dni, a nawet powyżej 14 dni. To sprawia, że taka usługa może okazać się przydatna zarówno podczas nagłej sytuacji, gdy potrzebujemy busa tylko w ramach jednodniowej sytuacji bądź też w przypadku wcześniej zaplanowanej podróży, która miałaby trwać nawet cały miesiąc.

Jak zarezerwować busa?

Ewentualne wypożyczenie busa jest właściwie bardzo proste. Można skorzystać zarówno ze standardowych metod jak zatelefonowanie pod wskazany numer kontaktowy danej firmy bądź można wysłać sms w celu uzgodnienia terminu oraz wszelkich pozostałych spraw. Jednak teraz w większości firm można także skorzystać z wynajmu busa w pełni online. Jak to zrobić?

Najczęściej można spotkać na stronach internetowych firm oferujących usługi wynajmu specjalny formularz. Tam należy dokładnie wskazać lokalizację odbioru oraz zwrotu busa, a także podać dokładny termin wraz z godziną. Kolejno należy wskazać również dokładny model wybranego busa. Na końcu należy podać również właściwe dane osobowe. Po właściwym wykonaniu wymienionych wcześniej czynności, należy teraz tylko i wyłącznie opłacić całe zamówienie.

Warto wspomnieć, że opcja rezerwacji i wynajmu busa online jest obecnie coraz popularniejsza. Jest to wygodna opcja zarówno dla firm oferujących tego typu usługę jak i dla samych klientów. Niektóre firmy w celu zachęcenia klientów do skorzystania z tej opcji, oferują nawet dogodne rabaty, dzięki czemu można przy okazji zaoszczędzić trochę pieniędzy. W przypadku popełnienia jakiegokolwiek błędu podczas rezerwacji online (np. źle wskazany termin), można zupełnie darmowo skorzystać ze zmiany wcześniej ustalonego terminu, o ile dana firma będzie miała wolny pojazd w ten dzień.

Cena wypożyczenia busa

Na początku wspomniano już, że wynajem busów jest bardzo korzystną opcją, jeżeli chodzi o względnie niskie koszta. Oczywiście ma to poparcie w wielu sytuacjach. Argumentując to stwierdzenie można wspomnieć o sporej oszczędności, gdy zdecydujemy się na wynajem busa bez kierowcy. W takim przypadku korzystamy tylko i wyłącznie z samego wypożyczenia pojazdu w Szczecinie i nie będzie konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z opłaceniem kierowcy.

Jak natomiast prezentują się koszta wynajmu samego busa? Otóż w tym przypadku wszystko zależy od długości wynajmu oraz od wybranego modelu samochodu. Znaczenie ma również docelowe terytorium, po którym będziemy się poruszać. W przypadku wyjazdu busem poza granicę Polski, koszta mogą wzrosnąć. W celu zobrazowania warto spojrzeć na średnie ceny wynajmu pojazdu na terenie naszego kraju. W zależności od modelu busa, średnia cena za jeden dzień wypożyczenia waha się w okolicach 380 zł brutto. Należy zaznaczyć, że na im więcej dni wypożyczymy samochód, tym cena za jeden dzień użytkowania będzie maleć. W przypadku dziesięciu dni cena za jeden dzień może spaść aż do około 220 zł brutto.

Do kosztów należy wliczyć również paliwo, które samochód spali podczas jego użytkowania. Oprócz tego większość firm oferujących usługę wynajmu busów pobiera również dodatkową opłatę na start, a więc tzw. kaucję. Średnia kwota pobierana w ramach kaucji to około 500 zł. Oczywiście tę kwotę firma zwróci, gdy zwrócimy pojazd w nienaruszonym stanie oraz we wskazanym terminie. Podsumowując więc, koszt wypożyczenia busa są naprawdę korzystne, szczególnie jeśli zdecydujemy się wynająć go na dłuższy okres.

 

Related Post