Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej 
Natalia Roentgen Usługi Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej 

Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej 

Coraz częściej zdarza się rozmyślać na temat założenia własnego sklepu, bądź salonu fryzjerskiego, ale nie masz na to wystarczających funduszy? Jeżeli tak to musisz mieć świadomość, że wiele osób boryka się z tym problemem. Natomiast na szczęście są różnorodne formy wsparcia, które sprawiają, że działalność gospodarczą może założyć również osoba, która nie posiada zbyt dużego zaplecza finansowego. W dzisiejszych czasach zakładanie własnej firmy nie wiąże się już z tyloma wyrzeczeniami, jak jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. W obecnych czasach są o wiele lepsze perspektywy, które pozwalają na pracę na własny rachunek. I tę właśnie kwestię w niniejszych artykule chcielibyśmy poruszyć, ponieważ w dalszym ciągu wiele osób nie wie, w jaki sposób można pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej. 

W jakim miejscu najlepiej sprawdzać aktualne dotacje na działalność gospodarczą?

Jak pozyskać środki unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej W chwili obecnej, aktualne dotacje na działalność gospodarczą najlepiej sprawdzać w urzędzie pracy, do którego można udać się zarówno osobiście, jak również można zadzwonić, bądź wejść na stronę takiego urzędu. Osoba chcąca zostać beneficjentem takiej dotacji otrzyma wszystkie wytyczne, jakie trzeba spełnić, aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony, Przy czym w większości przypadków szansę na otrzymanie takiej pomocy finansowej w celu założenia firmy mogą liczyć jedynie te osoby, które pozostają w trwałym bezrobociu i nie mają większych perspektyw na zdobycie zatrudnienia w przyszłości. W pierwszej kolejności dotacje otrzymują te osoby, które wykazują się bardzo niskimi kwalifikacjami, jak również wykształceniem. Aczkolwiek nie jest to regułą, ponieważ środków finansowych przeznaczonych na cel aktywizowania osób bezrobotnych jest wiele. W związku z tym, jak wskazują statystyki, aż 85 procent wniosków złożonych o dofinansowanie zostaje pozytywnie rozpatrzone. Wraz z wniosek należy urzędowi pracy dostarczyć też odpowiednio napisany biznes plan. Gotowe wzory takiego biznesplanu można znaleźć z łatwością w internecie. Aczkolwiek należy pamiętać, że kluczową kwestią, jaka powinna się tam znaleźć jest przede wszystkim forma oraz ilość szacowanych przychodów, jak również informacja o szacowanych, miesięcznych kosztach związanych z prowadzeniem określonej działalności gospodarczej. 

Wybór rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej wiąże się również z konkretnym numerem PKD

Numer PKD jest to numer Polskiej Klasyfikacji Działalności. W związku z tym, każdy rodzaj prowadzonej przez nas firmy będzie charakteryzował się innym numerem PKD. Numer ten odznacza się też tym, że składa się z pięcioznakowych symboli. Każdy przedsiębiorca, bez wyjątku, jest zobowiązany do wyboru takiego numeru, ponieważ różnorodne urzędy będą w odpowiedni sposób wiedziały, jakie czynności w ich ramach będzie właściciel danego przedsiębiorstwa dokonywał. 

Zalety prowadzenia własnej firmy

Zaletami prowadzenia własnej firmy jest praca na własny rachunek, o wiele większe zarobki, jak też możliwość pracowania z góry ustalonych przez siebie godzinach. Ważne jest jednak, aby podczas prowadzenia własnej firmy wszystkie obowiązki wykonywać w sposób rzetelny, ponieważ bardzo łatwo można doprowadzić do tego, że firma będzie musiała zostać zamknięta. W związku z tym wszystkie sprawy związane z naszą firmą należy analizować kilka razy przed podjęciem jakiejkolwiek ważnej decyzji. 

 

Pożyczka na start, czyli jedna z form finansowania przedsiębiorstw z funduszy Unii Europejskiej

O pożyczce na start słyszało zapewne wiele osób, ale również duże grono społeczeństwa polskiego nie wie dokładnie na czym opiera się taka forma finansowania. Otóż, pożyczka na start charakteryzuje się w szczególności niskim oprocentowaniem, które wynosi 0,25%. Pożyczki dla przedsiębiorców z funduszy unijnych, a przede wszystkim w obecnej chwili mikro pożyczka unijna, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych przedsiębiorców. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim to, że jest ona łatwa w uzyskaniu, jak również, aby ją dostać nie trzeba wpłacać wkładu własnego, ani też opłaty amortyzacyjnej. Pożyczka dla firm na start jest oferowana osobom pozostającym na bezrobociu przez długi czas, ale również jest oferowana tym, którzy skończyli trzydzieści lat. Pożyczka unijna na start może być spłacana nawet przez okres 7 lat, a więc aż przez 84 miesiące. 

O czym warto pamiętać, gdy już uda nam się założyć własną działalność gospodarczą?

W sytuacji, gdy już uda nam się założyć własną działalność gospodarczą warto pomyśleć o odpowiedniej reklamie naszej firmy, które będzie przyczyniała się do pozyskiwania jeszcze większego grona klientów, a tym samym do zwiększania dochodów w naszym przedsiębiorstwie. Form reklamy jest wiele i warto o tym pomyśleć na samym początku funkcjonowania firmy, ponieważ z tego względu później będzie nam o wiele łatwiej prowadzić usługi lub sprzedaż określonych przedmiotów, którymi będzie zajmowało się nasze przedsiębiorstwo. Jedną z najskuteczniejszych metod jest pozycjonowanie strony firmowej. 

Related Post