Natalia Roentgen Uroda,Zdrowie Zasadnicze różnice między medycyna estetyczną a chirurgią plastyczną

Zasadnicze różnice między medycyna estetyczną a chirurgią plastyczną
Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna bardzo często stosowane są jako zamienne pojęcia. Jednakże nie jest to samo. Pierwsza z wymienionych nie stanowi odłamu drugiej. Powstała w sposób niezależny wraz z odkryciem botoksu. Warto jednak wskazać, że jej początki sięgają do czasów starożytnego Egiptu.
Natomiast impulsem do rozwoju chirurgii plastycznej były wojny. To podczas ich trwania dochodziło do utraty różnych części ciała. Konieczne było podjęcie działań pozwalających na ich rekonstrukcję.

Podstawowa różnica pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną

Zasadniczym czynnikiem różniącym te dwie dziedziny jest stopień ingerencji w ludzkie ciało. Podkreślić należy fakt, że medycyna estetyczna nie zajmuje się wprowadzaniem stałych modyfikacji ciała, aby doprowadzić do efektu, który pożądany jest przez pacjenta. W związku z tym nie przeprowadza się tutaj żadnych operacji ani specjalistycznych zabiegów.

Chirurgia plastyczna

Podstawą chirurgii plastycznej natomiast jest wprowadzenie trwałych zmian przyczyniających się do lepszego funkcjonowania i wyglądu człowieka. Niejednokrotnie w tym przypadku używa się implantów, na przykład piersi, czy też pośladków. Trwale także poprawia się określone kości, na przykład nosa, uszu (korekta odstających małżowin usznych). Co więcej, uzupełnia się także fragmenty ciała komponentami pochodzącymi z innych części.

Medycyna estetyczna

Zasadniczym celem medycyny estetycznej jest upiększanie i korekta defektów urody. W tym przypadku nie posługuje się ona inwazyjnymi zabiegami. Ogólnie rzecz ujmując, można powiedzieć, że ta dziedzina pobudza organizm do wydobycia z układu ludzkiego naturalnych możliwości odmładzających, a także regenerujących.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna – podstawowe różnice w zabiegach

operacje plastyczne

 Warto wymienić przykładowe zabiegi i sposób postępowania w każdej z dziedzin. Dzięki temu jeszcze bardziej można dostrzec różnice pomiędzy medycyną estetyczną i chirurgią plastyczną. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej medycyna estetyczna wprowadza do ciała środki, a następnie poddaje się ją działaniu na przykład ultradźwięków, aby doszło do rozpuszczenia, a także wydalenia komórek tłuszczowych. Zabieg jest bezbolesny. Po jego wykonaniu można wrócić do domu. Natomiast chirurgia plastyczna w celu redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje zabieg polegający na wysysaniu tłuszczu. Po operacji konieczna jest rekonwalescencja w warunkach szpitalnych.

Przy podnoszeniu opadających powiek medycyna estetyczna nie posługuje się skalpelem. Dlatego też w tym przypadku nie ma nieestetycznych blizn. Posługuje się ona innowacyjną technologią plazmową. Takie działanie nie powoduje skutków ubocznych i szybko prezentuje oczekiwane rezultaty.

Innym zabiegiem jest wyrównywanie asymetrii piersi. Jest to zabieg, który także przeprowadzany jest przez rozwiązania medycyny estetycznej. Jednakże w tym przypadku istnieją pewne ograniczenia. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej pozwala tylko na powiększenie piersi o jeden rozmiar i wyłącznie z A do B. W związku z tym wskazana alternatywa dotyczy niewielkich piersi.

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna zajmują się również liftingiem skóry twarzy. W pierwszej dziedzinie nie dochodzi do naciągania i zmiany położenia skóry w celu likwidacji zmarszczek. Metoda stosowana przez medycynę estetyczną zapewnia bodźce, które mają możliwości pozwalające na samoczynną naprawę właściwości skóry. Co więcej, skutecznie ją odmładzają.
Medycyna estetyczna z powodzeniem usuwa zwiotczenia skóry. W tym przypadku działanie pozbawione jest ryzyka i bólu w porównaniu do chirurgii plastycznej. Jednakże ograniczone to jest wyłącznie do kilku fragmentów ciała.

Podsumowując powyższy aspekt, podkreślić należy, że chirurgia plastyczna jest dziedziną, która przyczynia się do wprowadzenia trwałych zmian. Natomiast, jeśli chodzi o medycynę estetyczną, mają one charakter tymczasowy. Co więcej, chirurgia plastyczna bierze pod swoje skrzydła duże problemy, które utrudniają człowiekowi normalne funkcjonowanie. W tym przypadku wykonuje się operacje, które pozostawiają na ciele blizny.

Chirurgia plastyczna czy medycyna estetyczna

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Istnieją takie problemy, z którymi może poradzić sobie wyłącznie chirurgia plastyczna. Jest to dziedzina, która pozwala wyciągnąć ludzi w wielkich dramatów i dać nadzieję na lepsze życie. Nie można jej upatrywać w kategorii osób, które pragną wyłącznie poprawić swój wygląd. Wówczas korzystanie z jej możliwości może wysunąć się spod kontroli. Wiele osób nie potrafi uwolnić się z sideł chirurgii plastycznej, poprawiając sobie coraz to kolejne części ciała. Po jakimś czasie okazuje się, ze wszystko wygląda nienaturalnie. Medycyna estetyczna jest dziedziną, która stara się wydobyć naturalne właściwości organizmu w celu uzyskania pożądanych rezultatów. Pod tym względem wygrywa z chirurgią plastyczną. Pamiętajmy o tym, że wszystko jest dla ludzi pod warunkiem, że zachowa się odpowiednie proporcje. Korzystanie z pewnych rozwiązań w nadmiarze przynosi przeciwne skutki do oczekiwanych.

Related Post

Różne zabiegi wykonywane przez stomatologa – ekstrakcja ósemek, wybielanie zębówRóżne zabiegi wykonywane przez stomatologa – ekstrakcja ósemek, wybielanie zębów  W nowoczesnej stomatologii ekstrakcja zęba jest powszechną i prostą procedurą. Dzięki doświadczonemu stomatologowi pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu podczas zabiegu. Najczęstsze przyczyny ekstrakcji zębów to próchnica, choroby tkanek otaczających