Natalia Roentgen Technologie Sprzęt dla graczy-myszka

Sprzęt dla graczy-myszka
Laptopy dla graczy charakteryzują się specyficzną budową, ponieważ muszą być przystosowane pod gry, które będą nich uruchamiane. Często zapominamy, że oprócz komputera, potrzebne są też inne elementy bez których komputer nie będzie w pełni kompletny. Tymi elementami są: myszka, klawiatura, słuchawki czy też mikrofon. Warto mieć na uwadze, że te dodatkowe elementy do laptopa będą kosztować trochę więcej niż np. : standardowa myszka biurowa.

 

Chodź nie do końca jest to prawdą, że to co najdroższe jest najlepsze, fakt im wyższa cena tym lepszej jakości tworzywo, ale nie zawsze tak jest. Zanim zdecydujemy się na zakup myszki potrzebnej nam do laptopów dla graczy musimy wiedzieć czym się ona wyróżnia: po pierwsze wyróżnia się dużą czułością na dotyk zapewnia to nowoczesny sensor laserowy, pozwala on na regulację rozdzielczości, na boku tej myszki zazwyczaj są dodatkowe przyciski, które ułatwiają operacje myszką. Laptopy  dla graczy(np. lenovo laptop dla graczy, które mają specjalną myszkę do gier zbudowane są zazwyczaj z antypoślizgowych materiałów, aby długo służyła użytkownikowi i przede wszystkim by była wygodna w użyciu. Aby zredukować cenę myszki, warto rozeznać się bez jakich elementów będzie tak samo sprawna, ale tańsza. Zapewne będzie to podświetlenie i spora ilość przycisków dodatkowych, te dwa elementy postrzegane są jako tzw : ozdobne dodatki i właśnie one wpływają na większą cenę myszki. Chodź podświetlanie powoduje większy komfort gry i daje efekt podczas zagrywek, lecz nie ma to wpływu na jakość myszki. Warto wiedzieć z czego nie należy rezygnować przy wyborze myszki jest to na pewno: wysoka jakość sensora, dobra jakość wykonania, czas reakcji na poziomie 1 ms. Komputery dla graczy powinien mieć myszkę najwyższej jakości, na to składa się : kształt myszki, dobrze dobrane elementy obudowy i dobrej jakości tworzywo. Tam gdzie trzymamy kciuka tam powinna być warstwa gumy ze względu na potliwość dłoni, a guma ją ogranicza.

Polecamy także:

Kolejnym pytaniem jakie trzeba sobie postawić czy będzie to myszka przewodowa czy bezprzewodowa. Jeśli zdecydujemy się na myszkę tańszą to warto zdecydować się na myszkę przewodową czyli taką na kablu. Przewód jest zazwyczaj gwarancją nieprzerywalnej łączności między laptopem  a myszką, więc jeśli ktoś ceni sobie ciągłość w swojej pracy na laptopie , powinien zdecydować się na takie rozwiązanie. Gdy dobieramy laptopy dla graczy, warto dobrać również myszkę , tu rodzi się kolejne pytanie czy ma być laserowa czy optyczna. Jest to dość skomplikowany wybór ze względu na to, że myszka optyczna jest zwykle tańsza, ale jest też słabszej jakości i gorzej działa, dlatego warto postawić na taką laserową. Ciekawostką jest, że w świecie graczy rządzi myszka przewodowa z sensorem laserowym. Zapewne kluczowymi cechami jaką powinny posiadać myszki dla graczy są to: dość wysoka jakość sensorów, wysoka rozdzielczość, dodatkowe przyciski i łączność przewodowa. I teraz rodzi się kolejne pytanie ile taka myszka potrzebna dla graczy może kosztować. Ceny wahają się od 200 do nawet 600 zł, natomiast myszki całkiem zwykłe od 30 zł do 100 zł. Ważne jest też dokładne dobranie myszki pod nasze potrzeby, czyli zależy to również od naszego poziomu zaawansowanie i tego w jakiej jakości gramy gry. Są dwa rodzaje myszek dopasowanych pod gry: pierwsza to myszka do gier MMO- jest to idealna myszka dla wielbicieli szybkiego dostępu do skrótów, dzięki temu gra przebiega szybciej i sprawniej, natomiast drugi rodzajów myszki to: myszka do strzelanki- jeśli preferujemy szybkie gry wtedy warto właśnie postawić na taką, ponieważ jest ona bardzo wytrzymała a przy takim rodzaju gry niezwykle jest to potrzebne.

Najlepsze laptopy do gier są wytrzymałe, więc i myszki do tych laptopów muszą być tak samo wytrzymałe pozwoli to na płynną grę i nie doprowadzi to do żadnych usterek. Często wydaje się, że im prostsza budowa tym lepsze użytkowanie, a nie do końca tak musi być często jest tak, że im bardziej skomplikowany kształt myszki tym większa jej wygoda i wytrzymałość. Przy wyborze myszki warto postawić na specjalne zagłębienie na kciuk, pozwoli to na wygodne korzystanie i nie przemęczanie dłoni. Warto wiedzieć jakie zalety mają myszki bezprzewodowe. Jeśli potrzebna jest nam ona tylko do codziennych prac biurowych wtedy brak kabelka da nam większą wygodę i komfort, wtedy warto kupić taką z oszczędzającymi akumulatorkami pozwoli to na dłuższą pracę myszki i brak częstej wymiany akumulatorka. Kolejnym ważnym aspektem jest ergonomia, ponieważ każda dłoń jest inna i warto dopasować sobie myszkę pod własne preferencje i sobie ją przymierzyć. Warto też sprawdzić jakie przyciski i kółko przewijania ma dana myszka, ponieważ każda jest zbudowana z różnego tworzywa i ma różne wyprofilowanie. Laptopy dla graczy powinny mieć w zestawie myszkę, ale nie zawszą ją mają, więc zanim zdecydujemy się na zakup danego laptopa, warto rozeznać się czy na pewno w środku jest myszka. Jeśli używamy myszki w podróży są na rynku dostępne również myszki składane lub wyginane pozwala to zaoszczędzić miejsce.

Related Post