Fotowoltaika w Toruniu
Natalia Roentgen Budownictwo,Technologie Fotowoltaika w Toruniu

Fotowoltaika w ToruniuFotowoltaika w Toruniu

Fotowoltaika w Toruniu – nowoczesne technologie umożliwiają efektywne pozyskiwanie energii elektrycznej ze światła słonecznego. Dziś wiele osób interesuje koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, a dzięki dopłatom mającym na celu stymulowanie tego sektora energetyki, każda instalacja fotowoltaiczna stała się naprawdę przystępna cenowo i opłacalna. Jeśli więc potrzebujesz instalacji fotowoltaicznej w Toruniu skontaktuj się ze specjalistami naszej firmy w celu uzyskania doradztwa, zakupu i montażu paneli słonecznych na dachu Twojego domu lub biurowca.

Co trzeba wiedzieć o fotowoltaice w Toruniu?

Obecnie kwestia korzystania z czystej, odnawialnej energii jest bardzo aktualna. W ciągu ostatnich dziesięcioleci fotowoltaika na dachach przeszła długą drogę od rzeczy nie do pomyślenia do przyziemnych. Ze względu na wyczerpywanie się zasobów naturalnych oraz wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza, panele słoneczne stają się popularne w wielu krajach świata. Zamontowana instalacja fotowoltaiczna w Toruniu dostarcza energię do domów, osiedli domków letniskowych, sanatoriów, a nawet przedsiębiorstw przemysłowych. Panel słoneczny składa się z konwerterów fotowoltaicznych, które zamykają się w systemie i zamieniają energię słoneczną na prąd elektryczny.

Rodzaje paneli słonecznych:

  • Panele cienkowarstwowe składają się z jednej lub więcej warstw materiału fotowoltaicznego osadzonego na cienkim podłożu. Ten typ jest najtańszy i najwygodniejszy w instalacji. Średnia wydajność podanej mocy to 25%.
  • Panele monokrystaliczne – ogniwa słoneczne wykonane są z identycznych płytek ze stopu krzemu, skierowane w jednym kierunku. Takie panele są małe i lekkie. Średnia produktywność 18%.
  • Panele polikrystaliczne różnią się od swoich monokrystalicznych odpowiedników tym, że fotokomórki skierowane są w różnych kierunkach. Podobne typy służą do oświetlania pomieszczeń, budynków i ulic. Przybliżona wydajność z mocy 14-18%.  

Korzyści z posiadania fotowoltaiki w Toruniu

Główną korzyścią jest fakt, że energia pochodząca ze słońca jest źródłem odnawialnym, w przeciwieństwie do gazu, ropy i węgla, które są wykorzystywane głównie do wytwarzania energii elektrycznej.

Potencjał słońca jest praktycznie niewyczerpany i zapewnia:

  • Bezpieczeństwo ekologiczne – ich produkcja, transport, instalacja i eksploatacja są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i środowiska.
  • Oszczędności – znaczne koszty zakupu i montażu paneli słonecznych zwracają się przy minimalnych kosztach utrzymania i darmowym zużyciu energii.
  • Dofinansowanie do zakupu i montażu fotowoltaiki w Toruniu dzięki takim program jak: Mój Prąd 4.0, Czyste powietrze, ulga termomodernizacyjna, refinansowanie części zaciągniętego kredytu na fotowoltaikę, Agroenergia.

Jak widać, instalacje fotowoltaiczne mają szereg istotnych zalet, rynek rozwija się dynamicznie, a dzięki dopłatom rządowym jeszcze bardziej opłaca się kupować panele. Jesteśmy przekonani, że za kilka lat nauka będzie w stanie znaleźć sposób na całkowite przestawienie się na ten rodzaj zasilania elektrycznego. Powierz montaż paneli słonecznych naszym profesjonalistom. Otrzymasz darmową konsultację, wykonamy projekt zgodny z Twoimi potrzebami energetycznymi i zamontujemy panele na dachu lub na gruncie.

Montaż fotowoltaiki w Toruniu – ważne aspekty

Fotowoltaika w ToruniuIstnieje kilka niuansów, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji fotowoltaiki w Bydgoszczy https://virtussun.pl/oferta/fotowoltaika-bydgoszcz/. Efektywność energetyczna paneli fotowoltaicznych będzie bezpośrednio zależeć od lokalizacji Twojego domu. Konwertery fotowoltaiczne inaczej reagują na cień. W wyniku zacienienia panele polikrystaliczne słabo wytwarzają energię. Ale monokrystaliczne w podobnej sytuacji całkowicie przestają wytwarzać energię elektryczną. Dlatego przed montażem paneli dachowych należy upewnić się, że cień pobliskich obiektów – drzew, wzgórz, nie pada na powierzchnię dachu w standardowych godzinach dziennych (od 10:00 do 14:00).).

Należy również zdecydować, jaka powinna być łączna powierzchnia zainstalowanych przetwornic, aby ich moc w pełni pokrywała potrzeby gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa produkcyjnego. Przeciętny dwupiętrowy dom jednorodzinny zużywa około 7,2 kWh dziennie. Standardowy panel generuje do 0,12 kW dziennie. W związku z tym, aby uzyskać 7,2 kW, potrzebujesz 60 paneli. Jeśli każdy z nich ma wymiary 1,42×0,64 metra, to wszystkie razem zajmą powierzchnię około 54,5 m2. W takim przypadku powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko charakterystykę wybranego sprzętu, ale także poziom nasłonecznienia w swoim regionie.

Fotowoltaika w Toruniu do celów domowych i przemysłowych

Oczywiście tylko doświadczeni profesjonaliści od fotowoltaiki w Toruniu https://www.enterek.pl/torun-fotowoltaika/ mogą poprawnie wykonać wszystkie obliczenia i idealnie dobrać punkty mocowania paneli słonecznych. Dlatego lepiej nie próbować samodzielnie wykonywać prace instalacyjne, ale skontaktować się z nami. Gwarantujemy pełną zgodność z normami jakości, a także przepisami bezpieczeństwa. Jeśli skorzystasz z naszych usług, Twoje panele fotowoltaiczne w Toruniu będą generować energię elektryczną w maksymalnym możliwym stopniu przy istniejących warunkach. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje kompleks energetyczny, skontaktuj się z naszymi specjalistami w celu konsultacji!

Related Post