Natalia Roentgen Hobby Sardynia czeka na was

Sardynia czeka na was
Każdy z nas czeka przez cały rok na te wymarzone wakacje. Przez rok trzeba pracować, jedni robią to z przyjemności, drudzy nieco się męczą, jednak wakacje dla każdego są nagrodą za wytrwanie tego czasu. Gdzie udać się tym razem? Może w jakieś mniej popularne miejsce? Świetnym wyborem będą wakacje na Sardynii, warto osobiście przekonać się o tym.

Dlaczego Sardynia?

Europa jest pełna cudownych miejsc, które warto odwiedzać. Jeśli wakacje ma się tylko raz do roku, to nie warto ich spędzać zawsze w tym samym miejscu, a nawet w tym samym kraju. Warto poznawać cały świat i przekonać się o tym, ile wyjątkowych miejsc jest w zasięgu ręki. Jeśli ktoś myśli, że wakacje zagraniczne są drogie i dlatego nie chce się do nich przekonać, to jest w wielkim błędzie. Istnieje wiele sposobów na to, żeby zwiedzić jakiś kraj i to wcale nie wydając dużo. Czasem wakacje w Polsce zdają się droższe niż wyjazd na wakacje zagraniczne. Warto sprawdzić ofertę hotele sardynia https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni.

Wakacje na Sardynii są wyjątkowe, ponieważ jest to jedno z tych miejsc, które nie zostało jeszcze w pełni oblężone przez turystów. Choć można ich tam znaleźć wielu, a upodobali sobie to miejsce między innymi sławni i bogaci ludzie, to nadal jest wiele miejsc, do którego rzesze turystów nie zaglądają. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Są wspaniałe plaże, miejsca do wspinaczki, klimatyczne miasteczka, no i oczywiście wspaniałe jedzenie, wino i bardzo przyjaźni ludzie.

Na Sardynii życie toczy się bardzo powoli, więc jest to miejsce idealne dla każdego, kto chciałby spokojnie spędzić kilka dni i nie stresować się pośpiechem. Oczywiście, jeśli ktoś chce zaznać nieco szaleństwa, czy też po prostu się zabawić, to również znajdzie rozrywki idealne dla siebie.

Co można zobaczyć w trakcie wakacji na Sardynii?

Sardynia jest pełna miejsc wartych odwiedzenia. Niektórzy blogerzy opisują, że wybierając się w tamte strony, spodziewali się raczej pustek i niczego ciekawego, prócz krajobrazów. Jak to niektórzy określali, miała to być biedniejsza wersja innych wysp Morza Śródziemnego. Okazało się jednak, że Sardynia bogata jest w atrakcje turystyczne.

Po dostaniu się do stolicy Sardynii, czyli Calgiari, warto spędzić choć jeden dzień w tym mieście. Jest to miejsce magiczne, w którym widać ślad czasu, jednak od tej pozytywnej strony. Jak to przystało na miasto śródziemnomorskie, pełno w tym mieście małych i klimatycznych uliczek, na których można znaleźć knajpki i restauracje z jedzeniem z całego świata, jednak skoro już ktoś przyjechał na Sardynię, to może warto skupić się na kuchni śródziemnomorskiej, która w tym miejscu będzie po prostu najlepsza.

Będąc w Caligari warto odwiedzić jedną z wielu plaż na tej wyspie, która będzie przedsmakiem do jeszcze piękniejszych miejsc. Woda jest tam bardzo czysta i przybiera wspaniałe kolory, a nawet poza sezonem nadal utrzymuje temperaturę, która pozwala, chociażby na zanurzenie stóp.

Skoro już o plażach mowa, to jednym z miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić, jest plaża La Pelosa, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Błękitna woda, wspaniałe widoki i delikatny piasek przesypujący się między palcami, to jest właśnie coś potrzebnego do relaksu.

Sardynia to wyspa, która zamieszkiwana jest od wielu lat. Dlatego też jedną z atrakcji, są stare budowle, w tym majestatyczny zamek w miasteczko Castelsardo. Miejsce to zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ stary styl budowy miast świetnie wpisał się w tamtejszy krajobraz i tworzy wrażenie, jakby przebywało się na planie jakiegoś fantastycznego filmu.

Cudowne uliczki, które pną się w górę, prowadzą prosto do starego zamku, znajdującego się na samym szczycie. Na zamku możliwe jest obejście murów obronnych, z których roztacza się naprawdę niezwykły widok.

Na Sardynii znajdzie się także miejsce dla miłośników zwierząt. Na wyspie znajduje się pewne wyjątkowe miejsce, w którym pomieszkuje gatunek ptaków, naturalnie niewystępujący w okolicy Polski. Tymi ptakami są Flamingi, a to niezwykłe miejsce, o którym mowa, to Jezioro Flamingów.

Chyba każdy kojarzy z filmów przyrodniczych tereny, na których można zaobserwować dziesiątki tych pięknych ptaków i jeśli ktoś marzył, o tym, aby takie miejsce zobaczyć na żywo, to Sardynia czeka tylko na takie osoby. Z ciekawostek takie atrakcje jak golf Sardynia też możemy odnaleźć.

Wakacje na Sardynii – na jak długo?

Jeśli ktoś myśli, że jeden długi weekend starczy mu, aby odbyć wspaniałe wakacje na Sardynii, to może bardzo się pomylić. Osoby, które znalazły się tam na zaledwie kilka dni, potem żałowały, że na wyprawę nie przeznaczyły więcej wolnych dni. Wakacje na Sardynii wymagają tego, by spędzić tam chociaż tydzień. Tyle czasu starczy, by poczuć nieco tamtejszy klimat, trochę zwiedzić i przede wszystkim odpocząć.

Wakacje na Sardynii będą niezapomnianą przygodą. Osoby, które odkryły to miejsce, zazwyczaj umieszczają je na stałe na swojej liście miejsc, które trzeba odwiedzić ponownie. Można tam poczuć zupełnie inny klimat, inny rytm dnia i najzwyczajniej w świecie odpocząć.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl

Related Post