Kawa Davidoff skąd pochodzi?
Natalia Roentgen Hobby Kawa Davidoff skąd pochodzi?

Kawa Davidoff skąd pochodzi?Kawa Davidoff skąd pochodzi?

Kawa Davidoff przyciąga wzrok zwłaszcza swoim klasycznym i eleganckim wyglądem. Czarne pudełko ze złotymi dodatkami dodaje jej ekskluzywności i unikalności. Pomijając sam wygląd, jest to jedna z bardzo aromatycznych i smacznych kaw na rynku. Skąd pochodzi kawa Davidoff i czym się odznacza?

 

Charakterystyka kawy Davidoff

Kawa Davidoff jest produktem koncernu Tchibo. Na jej opakowaniu możemy przeczytać najważniejsze informacje dotyczące jej smaku i intensywności. Propozycja ta została stworzona z dokładnie wyselekcjonowanych ziaren Arabiki, ze znanych i cenionych na świecie plantacji. Odznacza się średnią cielistością i lekko kwaskowatym smakiem. Jej aromat jest dosyć intensywny i ciekawy. Kawa ta polecana jest do tradycyjnego parzenia gorącą wodą, do domowego ekspresu z filtrem, do zaparzacza z tłokiem czy do parzenia po turecku, czyli przy pomocy tygielka, gdzie kawę podgrzewa się aż 3 razy z dużą ilością cukru. Kawa Davidoff jest propozycją dosyć wszechstronna, która świetnie nadaje się do użytku domowego, bez konieczności wykorzystywania do jej zaparzenia urządzeń.

Opakowanie kawy Davidoff

Aby kawa mogła nam służyć przez dłuższy czas, nie tracąc na jej aromacie, bardzo ważny jest sam sposób jej zamykania. Kawa ta jest zapakowana próżniowo w cegiełkę z mechanizmem, który ułatwia jej otwieranie. Można ją trzymać w oryginalnym opakowaniu, gdyż nie traci zbytnio na aromacie, dzięki dodatkowemu papierowi. Można ją więc bez problemu otwierać i zamykać, a także przewozić. Minimalistyczne i eleganckie pudełko kawy wraz z logo jest bardzo gustowne. Idealnie nadaje się jako jeden z upominków. Niestety na opakowaniu nie ma zbyt wielu informacji o pochodzeniu kawy, co jest minusem. Każdy prawdziwy kawosz, chce wiedzieć jak najwięcej o pitym napoju.

Zobacz również:

 

Skąd pochodzi kawa Davidoff?

Kawy te znane są ze swojej wysokiej jakości na całym świecie. Ziarna do ich zrobienia zostały dokładnie dobrane z najintensywniej rozwijających się regionów świata. Zostały one przygotowane w 100% z ziaren Arabiki, które uprawiane są w rejonach górnych na wysokości od 900 do aż 1800 m. W takich warunkach owoce dojrzewają dłużej, a co za tym idzie, aromat ziaren jest niezwykle głęboki. Zbilansowany klimat i wysokie położenie plantacji, wraz z temperaturą powietrza 15-25 stopni, bogatymi glebami wulkanicznymi oraz regularnymi opadami deszczu pozwoliły na uzyskanie wyśmienitej kawy. Charakteryzuje się ona intensywnym, bogatym i unikalnym aromatem. Najwyższa jakość oraz autentyczność sprawiają, iż marka Davidoff cieszy się dużym powodzeniem, wśród osób na całym świecie. Jest z pewnością oznaką luksusu i klasy. Co widać, nie tylko w jej wyjątkowym smaku, ale również eleganckim opakowaniu produktu.

Historia marki

Grupa Zino Davidoff została założona przez Zina Davidoffa w roku 1980. Był on ukraińsko- żydowskim imigrantem, mieszkającym w Szwajcarii. Cenił on sobie przede wszystkim doświadczanie najwyższej możliwej przyjemności, co stało się inspiracją dla całej marki. Był on prawdziwym mistrzem sztuki życia. Z podróży zyskał bardzo wiele, odkrywając najpiękniejsze miejsca oraz rzeczy na świecie. Poznał bliżej Rosję, Boulevard des Philosophes w Genewie czy całą Amerykę Południową. Poznając Amerykę Południową, odkrył cudowne ziarna arabiki i ich niebywale ekskluzywny charakter. Nazwa marki pochodzi właśnie od jego nazwiska, czyli człowieka podążającego za rzeczami ekskluzywnymi, z których każdy może czerpać wiele przyjemności. Jednak ta luksusowa marka to nie tylko i wyłącznie sama kawa. Kawa Davidoff skąd pochodzi?Ma ona w swojej ofercie także wyroby tytoniowe, papierosy i cygara. Oprócz tego, Davidoff to również wysokiej jakości perfumy, wieczne pióra, wyroby ze skóry, zegarki, akcesoria związane z paleniem tytoniu, koniaki, fajki. Bardzo znane są zwłaszcza cygara G.C. (Grand Cru), Davidoff N#1, Davidoff N#2 oraz Ambasadrice. W 1984 roku na rynek weszły również perfumy dla mężczyzn Davidoff Classic, a w 1986 natomiast perfumy Zino Davidoff, w 1988 roku Davidoff Cool Water, uznane za jedne z najchętniej wybieranych perfum tej marki, posiadają niezwykle charakterystyczny zapach. W naszym kraju znana jest jednak przede wszystkim przepyszna kawa marki Davidoff. Ta luksusowa i ceniona na rynku marka jednak cały czas poszerza swój asortyment, o dobra luksusowe, najwyższej jakości.

Jak degustować kawę?

Chcąc delektować się wyborną kawą Davidoff, dobrze wiedzieć, w jaki sposób ją degustować. Przede wszystkim przydadzą się nam do tego porcelanowe filiżanki, gdyż utrzymają one na dłużej ciepło. Dobrą propozycją będą również specjalne szklaneczki termiczne. W trakcie picia kawy warto przepłukiwać usta wodą, aby orzeźwić kubki smakowe. W ten sposób można poczuć lepiej intensywność smaku. Smakując parę rodzajów kaw, nie powinno się robić tego bezpośrednio po sobie. Nie poleca się również spożywać wcześniej ostrych dań, alkoholu czy miętowych cukierków. Aby móc posmakować dany gatunek kawy, nie warto dodawać do niej dodatków, takich jak mleko czy cukier. Na samym początku warto degustować samą kawę, a dopiero potem dosłodzić ją zgodnie z własnymi preferencjami.

Related Post