Natalia Roentgen Nieruchomości Jak skutecznie sprzedać nieruchomość?

Jak skutecznie sprzedać nieruchomość?
Posiadanie własnego mieszkania, domu, garażu, lokalu użytkowego czy też innej nieruchomości pozwala nam w razie potrzeby sprzedać daną własność. Jest to szansa na uzyskanie dużej gotówki w relatywnie krótkim czasie. Jednak czy nieruchomości szybko się sprzedają? Wszystko jest zależne od tego jak do procesu tego podejdziemy. Okazuje się, że sprzedaż nieruchomości nie jest wcale taka łatwa.

Samodzielna sprzedaż nieruchomości

Daną nieruchomość możemy sprzedać na różne sposoby. Wiele osób decyduje się na samodzielną sprzedać nieruchomości. Wówczas w przypadku na przykład własnościowego mieszkania wykonujemy zdjęcia swojej nieruchomości oraz wystawiamy na sprzedaż. Możemy wystawić ogłoszenie w sieci na przykład na portalach ogłoszeniowych i sprzedażowych. Musimy pamiętać, że jest to opcja najczęściej dodatkowo płatna. Możemy także nasza nieruchomość zareklamować na swoich mediach społecznościowych. Wiadomo, że media społecznościowe mają swoją siłę i przede wszystkim zasięg. Może zatem to być dobry sposób. 

Wiele osób decyduje się na wystawienie ogłoszenia w gazecie. Lokalne gazety mogą naprawdę przynieść oczekiwane rezultaty. Wówczas uderzamy ze swoim ogłoszeniem do osób starszych, które tak naprawdę raczej w sieci się nie poruszają. Oczywiście ogłoszenia w prasie także są płatne. Czasami jest to cena wyższa od ogłoszenia internetowego. Jednocześnie w Internecie nie mamy ograniczonego zasięgu. Nasze ogłoszenie może zobaczyć ktoś na drugim końcu Polski. http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz?prop_id_46=Szczecin&prop_id_49[0]=NIEBUSZEWO

Po zamieszczeniu ogłoszeń w różnych miejscach możemy już tylko czekać i spodziewać się telefonów. Czy będzie ich dużo? Nikt nie daje nam tej gwarancji. Wszystko jest zależne od tego jak atrakcyjna jest nasza oferta oraz jakich pieniędzy chcemy. Czasami można nieruchomość sprzedaż w kilka dni, a czasami mieszkanie może być wystawione w sieci nawet więcej niż rok.
Po zamieszczeniu ogłoszeń musimy być się liczyć z tym, że musimy być pod telefonem. Nie odbierając telefonów z ogłoszenia musimy się liczyć z tym, że ogłoszenie jest totalnie bez sensu i z takim podejściem nigdy nie sprzedamy swojego mieszkania. Zatem bądźmy gotowi na telefony. Po telefonie przychodzi czas na umawianie się z potencjalnymi kupcami. Nikt nie kupi mieszkania przez telefon. Tego możemy być pewni. Potencjalnemu kupcowi musimy udostępnić całe mieszkanie. Ma prawo zajrzeć do każdego pomieszczenia. Wiadomo, że troszkę cierpi na tym nasza prywatność, ale nie jesteśmy w stanie procesu sprzedażowego inaczej dokonać.

Sprzedaż nieruchomości przez biuro nieruchomości

Jeśli nie mamy na tyle czasu, aby zajmować się sprzedażą nieruchomości, to możemy ją zlecić profesjonalnemu biuru nieruchomości. Biur nieruchomości na rynku jest naprawdę bardzo wiele. Wybierzmy takie, które cieszy się ogromną popularnością. Wyznacznikiem na pewno są pozytywne opinie. Nie możemy także zapominać o tym, że biura nieruchomości pobierają prowizję. Prowizja nie jest z góry określona na wszystkie biura. Jest to kwestia indywidualna. Zanim zatem podpiszemy umowę z danym biurem nieruchomości, to porównajmy poszczególne prowizje pomiędzy poszczególnymi biurami. http://inhouse.szczecin.pl/domy/sprzedaz?prop_id_48=Szczecin&prop_id_49[0]=POGODNO

Jak biuro nieruchomości bierze się za sprzedaż nieruchomości? Po podpisaniu umowy z danym biurem, przedstawiciel biura spotyka się z nami, wysłuchuje naszych oczekiwań cenowych. Następnie opiekun naszej nieruchomości wykonuje zdjęcia oraz stwarza opis ogłoszenia. Wszystko oczywiście jest konsultowane z właścicielem nieruchomości. W ogłoszeniu jest namiar na opiekuna nieruchomości. Zatem jako właściciele nie mamy już kłopotu z ciągłymi telefonami. Biuro nieruchomości umawia się z potencjalnym klientem i później dokonuje z nim oględzin nieruchomości. Wszelkie negocjacje także odbywają się pomiędzy potencjalnym kupcem oraz przedstawicielem nieruchomości. Przedstawiciel biura nieruchomości tak naprawdę wie na jaką może sobie pozwolić negocjacją. Ustalił to wcześniej z właścicielem nieruchomości.

Który sposób będzie szybszy?

Wielu właścicieli nieruchomości zastanawia się, który z powyższych sposobów będzie sposobem szybszym. Jak to wygląda? Tak naprawdę nie ma na to sposobu. Czasami jest to pierwszy sposób, a innymi razy drugi. Na pewno decydując się na współpracę z biurem nieruchomości możemy liczyć na dużo mniejsze zaangażowanie się w sprzedaż nieruchomości. Zatem gdy nie mamy zbyt dużo czasu czy też po prostu głowy do tego, to lepiej jeśli powierzymy to profesjonalnemu biuru nieruchomości. Prowizje nie są takie wysokie, a naprawdę mamy duży problem z głowy. Już same telefony mogą nas przytłaczać. W innym razie możemy mieć kłopot z odpisywaniem na liczne zapytania. Gdy jesteśmy zapracowani, to nie bierzmy sobie jeszcze tego na głowę. Jest to dodatkowy naprawdę spory obowiązek. 

Mamy nadzieję, że pomimo różnych przeciwności losu uda nam się sprzedać nieruchomość w atrakcyjnej cenie oraz także w atrakcyjnej cenie. Jest to naprawdę do osiągnięcia. Należy jednak do tego rozsądnie i przemyślanie podejść. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

Zobacz także:

Related Post