Ile kosztują półkolonie językowe
Natalia Roentgen Dziecko,Turystyka Ile kosztują półkolonie językowe

Ile kosztują półkolonie językoweIle kosztują półkolonie językowe

Wakacje i ferie to czas odpoczynku dla dzieci. Bardzo często jednak po pierwszej euforii, po kilku dniach wolnego, dzieci zaczynają się nudzić. Nawet jeśli wyjeżdżamy gdzieś z dziećmi na wakacje to są to maksymalnie 2 tygodnie. Przez pozostały czas dzieci siedzą w domu, najczęściej przed telewizorem czy komputerem. Alternatywą dla takiej formy spędzenia wolnego czasu są półkolonie. Warto pomyśleć o zapisaniu dziecka na takie zajęcia. Nie będzie się ono nudziło a przy okazji dowie się wielu ciekawych rzeczy.

Czym są półkolonie?

Półkolonie to forma spędzania czasu, która swoją nazwę wzięła oczywiście od kolonii. Różni się ona przede wszystkim tym od obozów,  że odbywa się stacjonarnie. Półkolonie znajdziemy  najczęściej w szkołach czy lokalnych domach kultury i również zaplanowane są na około 2 tygodnie. Stacjonarna forma wcale nie oznacza tego, że dzieci całe 2 tygodnie siedzą w jednym budynku. Najczęściej w ramach takiej półkolonii organizowane są jednodniowe wycieczki, wyjścia do teatrów, kin i muzeów. Taka forma jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, ponieważ każdego dnia robią coś innego, fascynującego. Warto pomyśleć o zapisaniu dziecka na półkolonie, żeby nie było skazane na spędzanie całych wakacji w domu. Jeszcze do niedawna pewnie dla większości opcja zostania w domu byłaby atrakcyjna. Jednak nasze doświadczenie z pandemią zmienia nasze odczucia. Dzieci bardzo długo siedziały w domu przykute do komputera i teraz każda forma aktywnego wypoczynku będzie dla nich super zabawą.

Jeśli jesteśmy zainteresowani taką formą wakacji dla naszego dziecka to musimy sprawdzić dostępne opcje na przykład w naszej szkole. Program półkolonii dopasujemy do upodobań naszego dziecka. Zawsze wcześniej udostępniony jest program na stronach internetowych więc możemy go spokojnie przejrzeć. Jeśli nasze dziecko interesuje się tańcem to znajdźmy półkolonie taneczne. Oferta jest bardzo bogata więc na pewno znajdziemy coś, co spodoba się naszym dzieciom. W przypadku małych dzieci warto zapisać na takie półkolonie w macierzystej szkole podstawowej. Dziecko będzie się czuło bezpiecznie w znanym miejscu. Często też na takich półkoloniach pracują nauczyciele z danej szkoły. Młodsze dzieciaki w takich warunkach poczują się bardziej komfortowo.

Rodzaje półkolonii

Jeśli szukamy półkolonii dla naszego dziecka to dopasujmy je do upodobań naszego dziecka. Ten czas ma być przyjemnością dla naszego dziecka a nie zbędnym obowiązkiem. Pamiętajmy, że nasze dziecko ma wakacje i półkolonia ma być formą aktywnego wypoczynku. Najczęściej w szkołach odbywają się półkolonie i możemy sprawdzić ich plan. Jeśli nie odpowiada on zainteresowaniom naszego dziecka to musimy poszukać innych opcji w domach kultury czy świetlicach wiejskich. W ofercie tych instytucji znajdziemy zajęcia taneczne, naukę śpiewu, zajęcia sportowe czy kulturalne. Programy są bardzo różnorodne i wystarczy tylko dobrze poszukać, żeby znaleźć coś odpowiedniego dla naszego dziecka. Im lepiej dopasowany program tym większa radość naszej pociechy.

Nasze decyzje, co do wyboru półkolonii konsultujmy z naszym dzieckiem. To ma być dla niego przyjemność, ciekawa forma spędzenia wakacji. Jeśli będzie robił to za karę to taką kolonię będzie traktował jak obowiązek szkolny. Dla wielu rodziców taka półkolonia to również jedyny sposób na zapewnienie opieki dziecku. My przez większość wakacji pracujemy, a ciężko zostawić szczególnie te najmłodsze dzieci same w domu. Półkolonie zazwyczaj odbywają się od godzin porannych do godzin popołudniowych. Z jednej strony więc mamy zapewnioną opiekę nad dzieckiem a z drugiej spędza ono aktywnie czas w miłej atmosferze z rówieśnikami. Pamiętajmy, by miejsc na półkoloniach szukać z wyprzedzeniem, by móc zarezerwować program najbardziej odpowiedni dla naszego dziecka.

Półkolonie językowe i związane z nimi koszty

Półkolonie językowe to bardzo ciekawa alternatywa dla kursów językowych. Taka forma warsztatów to tak naprawdę zintensyfikowana nauka języka obcego. Bardzo często w ofercie możemy znaleźć opcję nauki z native speakerem. Dzięki temu nasze dziecko będzie uczyć się języka od obcokrajowca. Taki sposób nauki jest dużo przyjemniejszy i bardziej efektywny. Dzieci w bardzo łatwy sposób nabierają również akcentu odpowiedniego dla danego języka.Takie półkolonie to nie tylko sama nauka języka, ale również warsztaty służące poznaniu kultury danego kraju. Jest to zarówno bardzo dobra opcja dla osób, które mają problemy z danym językiem, ale także dla osób które chcą się trochę podszkolić. Jedne półkolonie stawiają bardziej na komunikację, inne na gramatykę więc musimy znaleźć taki program, który będzie odpowiadał naszemu dziecku. Koszt takich półkolonii uzależniony jest od programu i miejsca w którym się odbywa. Zajęcia z native spikerem na pewno będą dużo droższe niż z nauczycielem danego języka. Im bardziej urozmaicona i atrakcyjna oferta tym wyższe koszty. Ceny uzależnione są również od długości półkolonii. Zazwyczaj trwają około 2 tygodnie i zmieścimy się w tysiącu złotych za całość.

Related Post