Natalia Roentgen Imprezy Eventy dla firm – dobrze zgrany zespół to sukces przedsiębiorstwa!

Eventy dla firm – dobrze zgrany zespół to sukces przedsiębiorstwa!
Zorganizowanie czasu wspólnego dla pracowników to nie tylko impreza integracyjna, mająca na celu zapewnienie ludziom rozrywki. To czas. kiedy można lepiej zapoznać ze sobą członków zespołu oraz poprawić wydajność i komunikację pomiędzy poszczególnymi osobami. Zorganizowanie eventu dla firm jest jednym ze sposobów na poprawienie wizerunku firmy, moment, kiedy wszyscy “na luzie” mogą porozmawiać o nowych strategiach.

 

Organizacja eventów dla firm

Czy firma składa się z kilku pracowników czy jest wielką korporacją, zatrudniającą ponad sto i więcej osób, niezwykle ważne jest to, by zespół był zgrany i zadowolony z miejsca pracy i panującej atmosfery. Spędzając wiele godzin z różnymi ludźmi dobrze jest nawiązać więzi społeczne. A w osiągnięciu tego celu świetnie sprawdzi się zorganizowanie wspólnego wyjścia. Przed przystąpieniem do zaplanowania imprezy integracyjnej dobrze jest zebrać informacje, jakiego typu rozrywki preferują współpracownicy: może być to wyjście na kręgle, karaoke, zajęcia garncarskie czy paintball. Przed przejściem do zarezerwowania eventu dla firmy, osoba za niego odpowiedzialna powinna zrobić wywiad wśród pracowników; ankieta, sonda, zebranie i wspólne głosowanie – możliwości jest wiele. 

Eventy dla firm – możliwości dostępne na rynku

Obecnie, można znaleźć różnorodne propozycje imprez integracyjnych dla firm. Należy pamiętać, że dobrze spędzony czas wspólny jest nie tylko pomocnym narzędziem w integracji zespołu, lecz także świetnym motywatorem – dobry wizerunek pracodawcy, kolegów i firmy sprawi, że każdy z większą chęcią i zapałem będzie przychodzić do pracy. Jaki rodzaj eventu dla firmy wybrać?

  • Pikniki – jeśli tylko pozwala na to pogoda, zajęcia w terenie będą naprawdę świetną rozrywką. Do dyspozycji mamy nagłośnienie, muzykę, catering oraz animatorów, którzy będą wiedzieć, jaki rodzaj rozrywki zapewnić uczestnikom. Pikniki mogą mieć różne motywy przewodnie, m.in. ekologiczny, naukowy, filmowy – wszystko zależy od wybranej agencji zajmującej się organizacją takich wydarzeń. Bardzo ciekawym pomysłem na event dla firmy jest piknik rodzinny – współpracownicy nie muszą martwić się wychodząc z domu na firmową imprezę – zabierają dzieci ze sobą, a na miejscu pociechami zajmą się wykwalifikowani pracownicy, którzy przygotują im ciekawe zabawy.
  • Wyjście na kręgle – doskonale sprawdzi się w firmach, gdzie liczba współpracowników nie przekracza pięćdziesięciu osób. Podział na drużyny i współzawodnictwo z nutą rywalizacji jest zawsze świetnym sposobem na zaangażowanie ludzi w zabawę. Na koniec dla zwycięskiej ekipy można przygotować mały bonus – coś dla ducha czy ciała, co przyniesie trochę radości.
  • Paintball – ostatnio bardzo popularny rodzaj eventu dla firm. Podobnie jak kręgle – budzi ducha zdrowej rywalizacji oraz współpracy, przy dawce ruchu i śmiechu. Obecnie można znaleźć różne rodzaje paintballu – tradycyjny na świeżym powietrzu z wykorzystaniem kul z farby, czy paintball laserowy z ciekawym terenem wewnątrz budynku.
  • Escape room – hit ostatnich miesięcy. Każdy escape room to inna historia, zadania oraz miejsce. Świetny sposób na zgranie zespołu. Uczestnicy muszą połączyć siły, aby rozwiązać napotkane zagadki i wydostać się z pomieszczenia. Escape roomy posiadają różne stopnie trudności i motywy przewodnie. Jest to naprawdę doskonały sposób na ciekawą, oryginalną wspólną przygodę.
  • Artystyczne eventy dla firm – to jeden z ciekawszych pomysłów na wspólny event przed świętami lub podczas karnawału. Wspólne tańce tematyczne – bal maskowy, lata 20-te, 80-te, ciekawe przebrania i świetna muzyka na pewno będą później mile wspominane. Dodatkowo animatorzy mogą stworzyć niesamowity nastrój – pokaz sztuczek magicznych, pokazowa lekcja tańca czy krótkie skecze urozmaicą wspólne spotkanie. Innym pomysłem na artystyczny event firmowy mogą być wspólne lekcje garncarstwa, rysowania czy tworzenia karykatur, a później wyjście na grupowe karaoke. Dla młodego zespołu ciekawym pomysłem jest organizacja mini Comic Conu – przebranie się za ulubione postaci komiksowe czy filmowe może być niezapomnianym doświadczeniem, który na pewno przyniesie dużo śmiechu. Propozycje są może dość nietypowe ale na pewno wzbogacą wspólny czas podczas spotkania integracyjnego.
  • Wspólna nauka – nabycie ciekawych zdolności może być również doskonałą zabawą. Kurs na baristę, nauka tworzenia drinków czy lekcje tańca to kolejne interesujące sposoby na organizację eventu dla firmy.

Eventy dla firm – dlaczego to ważne, by je organizować?

Już przy organizacji wspólnego wyjścia lepiej poznajemy naszych współpracowników – przeanalizowanie, która opcja eventu najbardziej wszystkim odpowiada pozwala poznać kolegów z pracy z innej strony; ich hobby, ulubioną muzykę, czy preferowany typ rozrywki. Tworzą się nowe więzi społeczne, które są bardzo ważne, aby stworzyć zgrany i zadowolony zespół. Zadowoleni i zgrani pracownicy osiągną lepsze wyniki w swoich zadaniach, stworzą lepszy wizerunek firmy, a także szybciej przybliżą przedsiębiorstwo do realizacji założonych zadań. Eventy dla firm są jednym z elementów na drodze do sukcesów zarówno pracodawcy, jak i pracowników. 

Related Post