Natalia Roentgen Budownictwo Najlepsze pomysły na konstrukcje drewniane do twojego ogrodu

Najlepsze pomysły na konstrukcje drewniane do twojego ogrodu
Ogród dla wielu z nas jest bardzo ważnym miejscem. To tutaj hodujemy swoje rośliny, spędzamy wolny czas, relaksujemy się oraz odbywamy spotkania z przyjaciółmi. Każdy miłośnik ogrodu stara się o niego dbać, najlepiej jak potrafi. W tym celu wpada, na coraz to nowsze pomysły na jego udoskonalenie. Warto dobrze zagospodarować jego przestrzeń, tak, aby móc czerpać z niego jeszcze więcej przyjemności. Dziś skupimy się na tym, jakie konstrukcje drewniane powinny znaleźć się w naszym ogrodzie. 

Altana ogrodowa

Altanki i altany ogrodowe to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu. To idealna ochrona przed słońcem i padającym deszczem. Altana będzie świetnym miejscem do grillowania. W tych większych konstrukcjach będziemy mogli przechowywać pełny zestaw mebli ogrodowych. Natomiast mniejsze altanki ogrodowe często są wyposażone w ławeczki dołączane do kompletu. To idealne miejsce do wypoczynku oraz spotkań ze swoimi bliskimi. Jeśli będziemy chcieli ochronić się przed nieprzyjemnym wiatrem lub podglądaniem ze strony sąsiadów, altanę ogrodową warto wyposażyć w ściany wykonane z płotów drewnianych. Tę konstrukcję drewnianą z https://konsbud.com/ możemy wykonać samodzielnie. Potrzeba do tego jednak dużej ilości czasu i odrobiny wiedzy. Jeśli chcielibyśmy zdecydować się na kupno altany ogrodowej- będziemy zmuszeni zapłacić około dwóch tysięcy złotych. Oczywiście należy pamiętać, że cena jest zależna od jej powierzchni oraz jakości wykonania. 

Pergola ogrodowa

Drewniana pergola ogrodowa to kolejny ciekawy element, który upiększy nasz ogród. Porośnięte pnączami lub też w towarzystwie barwnych róż robią świetne wrażenie. Pergole z reguły są wykonane z drewna, które powinniśmy zaimpregnować. Istnieje także możliwość kupna pergoli metalowych, które wykorzystamy jako podpory do roślin. Ciekawym pomysłem jest kupno pergola z ławką. Taka opcja umożliwia nam komfortowy wypoczynek w pięknym otoczeniu. Do obsadzenia pergoli nie będziemy potrzebowali betonowego fundamentu. Bez większych trudności osadzimy w ją w gruncie. Możemy wykonać ją samodzielnie lub nabyć w cenie około dwustu pięćdziesięciu złotych.

Wiata ogrodowa

Wiaty ogrodowe to idealna, dużo tańsza alternatywa dla dużej pergoli lub altany ogrodowej. Mają zbliżone przeznaczenie. Ich wybór zależy w szczególności od naszych upodobań estetycznych oraz jakości wykonania. Jeśli planujemy zainwestować w tę drewnianą konstrukcję, aby zadaszyć nasz samochód, jesteśmy zmuszeni wybrać wiatę garażową o większych wymiarach. Jeśli zadowalamy się mniejszym zadaszeniem i chcemy np. składować tam drewno na opał, należy zainwestować w drewutnię z podłogą lub bez.

Buda dla psa

Teraz czas na trochę przyjemności dla naszych ukochanych zwierzaków. Buda dla psa przede wszystkim pełni funkcję jego schronienia . Należy zadbać o to, aby konstrukcja była trwała, wykonana z solidnych materiałów. Dach powinien być pokryty nieprzemakalnym materiałem. Aby nasze zwierzę mogło czuć się w niej komfortowo nawet w mroźne dni, należy ją ocieplić. Nie zapomnijmy także o odpowiedniej wielkości otworu budy. W przeciwnym razie pies nie będzie mógł się do niej dostać Większy otwór to także prostsze sprzątanie. Ta konstrukcja drewniana nie jest trudna do wykonania. Warto więc zrobić swojemu psiakowi jeszcze większą przyjemność i skonstruować ją samodzielnie.

Domek ogrodowy lub narzędziowy

Domki do ogrodu w zależności od swoich rozmiarów i konstrukcji mogą pełnić dwie funkcje- rekreacyjną lub magazynową. Te, które posiadają ogromne przeszklenia oraz taras zazwyczaj odgrywają rolę domków ogrodowych, letniskowych. Natomiast mniejsze domki narzędziowe (gospodarcze), które nie mają okien, służą głównie do przechowywania najpotrzebniejszych narzędzi. Niektórzy decydują się na połączenie tych dwóch funkcji w postaci domów na działkę z drewutnią albo szafką narzędziową. Ta drewniana konstrukcja będzie świetnie pasowała do naszego ogrodu. Cena zależy od powierzchni i zastosowanych materiałów. Jeśli chcemy wykorzystywać nasz domek w celach magazynowania narzędzi itp., nie poniesiemy dużych kosztów. Jeśli myślimy o tym, by nasz domek pełnił rekreacyjną funkcję- musimy liczyć się z większym wydatkiem.

Kratka ogrodowa

Kratki ogrodowe służą głównie jako podpora dla roślin pnących. Są także wspaniałą ozdobą naszego ogrodu. Wiele ludzi montuje swoją kratę na balkonie, aby odgrodzić się od sąsiadów. Najczęściej stosowane są kratki drewniane, które powinniśmy zaimpregnować. Jeśli zdecydujemy się na wybór kratek ogrodowych wykonanych z metalu, wystarczy jej ponowne malowanie gdy straci kolor lub zardzewieje. Rozwiązaniem, które jeszcze bardziej upiększy nasz ogród jest zastosowanie donic z kratką. Umożliwi to posadzenie pnączy lub róż pnących także na tarasie. 

 Karmnik dla ptaków

Mówi się, że dobre uczynki wracają ze zdwojoną siłą. Karmnik dla ptaków to kolejna konstrukcja drewniana, która powinna znaleźć się w naszym ogrodzie. To nie tylko świetna dekoracja, ale także forma pomocy dla zwierząt. Dobrym pomysłem jest zachęcanie dzieci do codziennego wsypywania ziaren. W ten sposób uczą się systematyczności oraz pomocy innym. Karmnik najlepiej wykonać samodzielnie, korzystając z kilku kawałków drewna i prostych narzędzi. Jeśli natomiast nie mamy czasu na takie prace- możemy nabyć go w każdym sklepie ogrodniczym w cenie około dwudziestu złotych.

Related Post