Jak wygląda myjnia bezdotykowa
Natalia Roentgen Motoryzacja Jak wygląda myjnia bezdotykowa

Jak wygląda myjnia bezdotykowaJak wygląda myjnia bezdotykowa

Jak wygląda myjnia bezdotykowa. Różni kierowcy mają różne sposoby na to, aby czyścić swoje auto. Jeżeli dysponują oni własnym podwórkiem, to często decydują się na samodzielne mycie – w ten sposób mogą decydować o tym, jakie elementy należy wyczyścić nieco dokładniej, a które nie wymagają ż tak dużego zaangażowania. Jeżeli natomiast kierowca nie ma do dyspozycji podwórka, to jego wybór pada zazwyczaj na myjnię bezdotykową.

Często użytkownicy czterech kółek nie wiedzą, jak korzystać z tego typu myjni i szukają odpowiedzi w Internecie. Jeśli chcesz wiedzieć jak wygląda myjnia bezdotykowa, jak przebiega proces czyszczenia oraz czy warto z niej korzystać, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem. Przybliżamy w nim tematykę myjni bezdotykowej, odpowiadając na wszystkie pytania, które najczęściej nurtują nieobeznanych kierowców.

Czy warto korzystać z myjni bezdotykowej?

Myjnia bezdotykowa jest idealnym rozwiązaniem dla każdego kierowcy lubiącego szybkie i natychmiastowe efekty. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla lakieru, a ponadto szybka i sprawdzona. Jeżeli chodzi natomiast o mankamenty tego typu myjni, to można zaliczyć do nich używane środki chemiczne. Nie zawsze będą one odpowiednie do mycia konkretnego auta i jeżeli chcemy, aby nasz samochód był w pełni bezpieczny, to warto wyposażyć go w dobrą, ceramiczną powłokę, która uchroni lakier przed ewentualnym negatywnym działaniem środków chemicznych stosowanych w myjniach bezdotykowych.

Na czym polega i jak wygląda myjnia bezdotykowa?

Zanim zdecydujemy się na umycie samochodu w myjni bezdotykowej, to powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z tym, jak wygląda tego typu myjnia i na jakich zasadach działa. Tego typu myjnie stworzone zostały po to, aby można było umyć samochód bez fizycznego kontaktu z jego powierzchnią. Wystarczy, że wjedziemy autem na wyznaczone stanowisko, a następnie za pomocą monet wykupimy odpowiednie programy czyszczenia lub pielęgnacji.

Jak wygląda myjnia bezdotykowaMycie samochodu w myjni bezdotykowej jest czynnością podczas której nie używa się własnych rąk – przez co unika się wysiłku fizycznego. Jedyny wysiłek, jaki ponosi kierowca, to ten związany z utrzymaniem myjki natryskowej – jednak nie jest to szczególnie wyczerpujące zajęcie. Jak więc odbywa się cały proces? Wszystko polega jedynie na skierowaniu strumienia wody na karoserię samochodu. Jeżeli jednak nie jesteś przekonany do tego typu metody, to na myjni bezdotykowej możesz użyć także gąbki, aby móc lepiej usunąć zanieczyszczenia. Zamiast gąbki poleca się jednak użycie rękawic lub wash pada – których można użyć zaraz po wykonaniu mycia wstępnego, czyli po pianowaniu i spłukaniu piany. Po wykonaniu tego etapu możemy przejść do ręcznego mycia samochodu – oczywiście, jeżeli pozwala na to regulamin. Po wszystkim ponownie spłukujemy wszystko czystą wodą z myjki natryskowej. Jeżeli chcemy, aby cały proces czyszczenia odbył się profesjonalnie, to na koniec możemy skorzystać także z suszenia i nabłyszczania.

Jak korzystać z myjni bezdotykowej?

Na forach internetowych często możemy zetknąć się z pytaniami o to, jak korzystać z myjni bezdotykowej. Osoby, które jeszcze nigdy z niej nie korzystały mogą być zakłopotane, a zadanie pytania w Internecie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Często jednak na tego typu forach pojawiają się internetowe trolle, które próbują oszukać nie doświadczonych w tej dziedzinie kierowców – co nierzadko im się udaje. Dlatego w dzisiejszym artykule wyjaśniamy także w jaki sposób należy korzystać z myjni bezdotykowej i co robić, by mycie okazało się skuteczne.

  • Pierwszym etapem jest płukanie samochodu ze wszelkich zgromadzonych zabrudzeń.
  • Następnie następuje nałożenie na auto piany – zaczynając od miejsc najbardziej zabrudzonych.
  • Jeżeli na aucie pojawiają się zabrudzenia takie jak resztki owadów czy odchody, to można spryskać je specjalnym preparatem, np. Bug Off, a następnie na wyczyszczone miejsca nałożyć pianę.
  • Kolejnym krokiem jest spłukanie piany z powierzchni auta. Strumień wody należy kierować mniej więcej pod kątem 45 stopni. Czyszczenie samochodu z pewnością ułatwi dobra powłoka ceramiczna. Taka powłoka potrafi ochronić karoserię przed agresywną chemią.
  • Następnie można przejść do osuszania lub nabłyszczania samochodu – aby zapewnić jeszcze lepsze i trwalsze efekty.
  • W myjni bezdotykowej można skorzystać także z nałożenia wosku.

Pomimo tego, że auta posiadające ceramiczną powłokę są łatwiejsze do czyszczenia w myjni bezdotykowej, to nie oznacza to, że można całkowicie zrezygnować z mycia ręcznego. Aby utrzymać auto w należytej czystości raz na jakiś czas należy wykonywać także czyszczenie manualne. Połączenie mycia bezdotykowego z użyciem powłoki ceramicznej to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią oglądać spektakularne efekty, osiągnięte w krótkim czasie i bez dużego wysiłku. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że Twoje auto zostanie prawidłowo wyczyszczone na myjni bezdotykowej, to powinieneś zawsze zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem samochodu – takie jak np. odpowiednia powłoka ceramiczna.

Related Post