Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?
Natalia Roentgen Zdrowie,Uroda Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?



Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby? Implanty dentystyczne są obecnie najlepszym sposobem na odbudowę zębów. Charakteryzuje się tym, że na pierwszy rzut oka jest nie do odróżnienia od prawdziwych zębów. Nie jest ruchliwy, „wyrasta” z dziąseł, ma nawet korzenie! Jest to bardzo nowatorskie podejście opracowane w ostatnim stuleciu.

Pierwsze implanty były wykonane w całości z metalu. Wygląda zupełnie inaczej niż inne zęby, ale przewyższa je wytrzymałością i trwałością. Implanty to ogromny krok naprzód w medycynie, mogą uczynić człowieka lepszym i pokonać jego ograniczenia.

Przychodzi tu na myśl transhumanizm. Chodzi o to, że medycyna może umożliwić osobie przezwyciężenie swoich ograniczeń na pewnym etapie, korzystając z różnych alternatyw. Tak więc sam fakt, że żyjemy dłużej niż nasi przodkowie, powinien skłonić nas do refleksji. Ale co zęby mają wspólnego z transhumanizmem? W rzeczywistości sztuczne zęby są takie same jak nasze naturalne zęby, ponieważ nie pękają, nie chorują ani nie szkodzą nam. Czy to nie jest krok naprzód? Oczywiście można by argumentować, że miał protezę i nie pękła. Tak, ma rację, ale normalna proteza jest ruchoma, więc nie jest tak wygodna jak implant, ani nie może funkcjonować. Na przykład podczas żucia gumy wiemy, która proteza wypadnie pierwsza.

Z tej metody wypełniania szczęk korzystają już miliony ludzi. W ten sposób ukrywają osobiste wady, a nawet zakładają cały podbródek! Ta metoda brzmi niesamowicie, ale jeśli jej dobrze nie znamy, ma swoje wady. Niestety, niektóre materiały nie są odpowiednie dla wszystkich. Wszystko dokładnie powinniśmy omówić z naszym dentystą, zanim jeszcze pomyślimy o wszczepieniu implantów. Warto też sprawdzić, czy niektóre materiały nie powodują u nas alergii. Niektóre materiały nie uczulają, jak porcelana, ale nie jest ona odpowiednia dla wszystkich zębów, ponieważ jest bardzo twarda i naturalne zęby o nią ocierają. Są to jednak bardzo rzadkie schorzenia i najlepiej o tym pamiętać i skonsultować się ze swoim dentystą. Abyśmy byli bardziej zadowoleni z naszych implantów, warto zastanowić się do jakiego specjalisty chcielibyśmy się udać.

Tylko 6% lekarzy w Polsce specjalizuje się w dziedzinie implantologii. Tak naprawdę każdy dentysta w naszym kraju może wykonać ten zabieg. Nie są wymagane żadne dodatkowe kursy ani szkolenia z tego zakresu. Warto jednak udać się do specjalisty, który ma już doświadczenie z implantami, wtedy na pewno będziemy bardziej zadowoleni z nowych zębów.

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty dentystyczne – czy mogą zastąpić prawdziwe zęby?

Sama operacja może wydawać się przerażająca, nowy ząb? Jak zapuszczą w nas nowe korzenie? czym on jest Oczywiście w naszych głowach pojawia się wiele pytań. Więc tak, implant to sztuczny ząb podobny do naszych prawdziwych zębów. Cóż, wiele się nauczyliśmy z poprzednich tekstów, ale jak? Składa się więc z trzech części. Pierwszym elementem jest tytanowa śruba, którą umieszcza się w kości. Służy jako korzeń, a druga część jest już widoczna gołym okiem, fałszywa korona. Może być wykonany z różnych materiałów w różnych przedziałach cenowych. Po konsultacji z dentystą będziemy mogli wybrać ząb najlepiej odpowiadający naszym potrzebom. Ale czy to tylko dwie rzeczy? To takie proste? Nie. Mamy łącznik między śrubą a koroną, który utrzymuje wszystko razem sklejone. Niewidoczne gołym okiem.

Podczas zakładania implantów bardzo ważnych jest wiele czynników, w końcu jest to decyzja, która zostanie podjęta na lata, jeśli nie na całe życie. Kiedy zdecydowaliśmy się to zrobić, dentysta odpowiedzialny za nasz zabieg nakierował nas na właściwą drogę. Zrobi wszystkie potrzebne nam zdjęcia i sprawdzi stan naszych zębów. Bardzo ważne jest, aby pozostałe zęby pozostały zdrowe. Po wykonaniu niezbędnych zdjęć będzie w stanie określić najlepszą formę implantu i czy konieczne są dodatkowe zabiegi, takie jak wymiana kości. Warto również zwrócić uwagę na najlepszy czas na założenie protezy po ekstrakcji zęba. Oczywiście, gdy rana się zagoi i nie ma problemu, wtedy cały proces wygląda trochę inaczej, co nie znaczy, że będzie gorzej.

Implanty to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu, dają nam komfort, nie trzeba ich wyjmować na noc, nie bolą, nie chorują, niczym nie różnią się od innych zębów. Pamiętajmy też, że technologia cały czas się rozwija i ciągle pojawia się wiele nowych możliwości związanych z implantami. Nowe „zęby” są coraz lepsze, a nowe materiały użyte w procesie są coraz bliższe doskonałości. Dziś ani my, ani ludzie wokół nas nie zdajemy sobie sprawy, że nasze zęby to implanty. Myślę, że wybierając tę ​​metodę, nasze zęby staną się lepsze!

Related Post