Ile kosztuje piaskowanie całego samochodu?
Natalia Roentgen Motoryzacja,Usługi Ile kosztuje piaskowanie całego samochodu?

Ile kosztuje piaskowanie całego samochodu?Ile kosztuje piaskowanie całego samochodu?

Po polskich drogach każdego dnia poruszają się setki tysięcy samochodów osobowych i dostawczych. Wszystkie wykonane są w większości z różnego rodzaju stopów metali. Są one oczywiście bardzo wytrzymałe i zapewniają stabilność dla konstrukcji auta. Z drugiej jednak strony, metale są dość wrażliwe na warunki atmosferyczne. Uszkodzona powłoka lakiernicza, która zabezpiecza gołą blachę karoserii sprawia, że w miejscu tym może się pojawić ognisko korozji. Skorodowana blacha traci swoje właściwości wytrzymałościowe i może prowadzić do dużych problemów. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie piaskowanie uszkodzonego elementu lub całego auta. Warto zastanowić się więc, ile będzie kosztowało piaskowanie samochodu osobowego i dostawczego?

 

Czym jest piaskowanie?

Piaskowanie nie jest skomplikowanym procesem. Do jego wykonania potrzebujemy odpowiednich maszyn oraz doświadczenia. Proces ten musi być również przeprowadzany w odpowiedniej komorze, która zatrzyma piasek wydobywający się z dyszy. Oczywiście w zależności od rodzaju metalu, ścierniwem może być w tym wypadku nie tylko piasek. Bardzo popularne są również inne substancje, które w sposób mniejszy lub większy przyczyniają się do usuwania nalotów z elementów metalowych. Możemy zaliczyć tutaj między innymi ścierniwa polimerowe oraz śrut metalowy. Piaskowanie karoserii w Szczecinie, jak sama nazwa mówi – wykonywane jest zazwyczaj przy użyciu piasku. Jest to bowiem najlepszy materiał, który idealnie nadaje się do pracy z metalami używanymi w samochodach osobowych i dostawczych.

Piaskowanie powinno być wykonane przez profesjonalne firmy, które posiadają odpowiedni do tego celu sprzęt. Maszyna, która umożliwia wykonanie piaskowania składa się ze zbiornika na ścierniwo, agregatu wytwarzającego wysokie ciśnienie oraz specjalnej dyszy. Dysza jest połączona z agregatem przy pomocy trudnościeralnego węża. Wąż stanowi kluczowy element układu. Musi być bowiem na tyle elastyczny, aby operator mógł bez większych oporów pracować. Z drugiej strony, jego ścianka nie może być zbyt cienka, ponieważ szybko pojawią się na niej przetarcia. Bardzo ważny jest również materiał, z którego wąż jest wykonany. Powinna być to wysokiej jakości guma, która zapewnia długą żywotność podczas pracy ze ścierniwem.

Jak wygląda piaskowanie samochodu?

Piaskowanie samochodów osobowych jest bardzo popularną metodą na pozbycie się różnego rodzaju defektów z elementów metalowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o usunięcie ognisk korozji. Rdza ma wyjątkowo negatywny wpływ na części metalowe używane w samochodach. Jeżeli zauważymy jej ogniska na karoserii, powinniśmy możliwie szybko skorzystać z oferty firmy, która zajmuje się piaskowaniem aluminium w Goleniowie. W ofercie takiej firmy z pewnością znajduje się również możliwość piaskowania karoserii samochodu osobowego i dostawczego. Dzięki temu wszelkie defekty zostaną usunięte i będziemy mogli na nowo polakierować element.

Nie należy zapominać, że piaskowanie samochodu lub jego konkretnej części jest jedynie pierwszym krokiem. Drugim jest bowiem ponowne zabezpieczenie powierzchni lakierem podkładowym oraz końcowym. Co ciekawe, firmy zajmujące się piaskowaniem aut, bardzo często mają w swoich usługach również lakierowanie. Dzięki temu podczas jednej wizyty jesteśmy w stanie nie tylko naprawić elementy metalowe naszego samochodu, ale również na nowo je polakierować. Jeżeli karoseria lub inny element metalowy zostaną wypiaskowane, a następnie ich nie zabezpieczymy, wówczas doprowadzimy do jeszcze większego problemu. Korozja może się bowiem pojawić na całej powierzchni metalu i spowodować obniżenie jego wytrzymałości.

Jaki jest koszt piaskowania samochodu osobowego i dostawczego?

Ile kosztuje piaskowanie całego samochodu?

Ciężko z góry określić jaka będzie cena piaskowania całego samochodu osobowego. Ma na nią wpływ wiele czynników, między innymi lokalizacja zakładu wykonującego piaskowanie, doświadczenie danej ekipy, używany sprzęt oraz wielkość auta. Ceny zaczynają się więc od około 100 zł za jeden element. Cena będzie oczywiście zdecydowanie niższa wówczas, gdy zdecydujemy się na wykonanie piaskowania całego samochodu. Wówczas cena takiej usługi waha się w granicach 1200-3000 zł. Warto skorzystać w takiej sytuacji z sodowania aluminium w Szczecinie. Pozwoli to oczyścić i zabezpieczyć elementy aluminiowe auta.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani usługą piaskowania samochodu osobowego lub dostawczego, warto udać się do konkretnej firmy w celu wyceny. Jej pracownicy przeanalizują stan naszej karoserii lub innych elementów metalowych. Dzięki temu otrzymamy gotową wycenę i będziemy mogli podjąć decyzję.

Jak długo trwa piaskowania auta?

Wiemy już mniej więcej ile kosztuje piaskowanie. Warto zastanowić się więc, jak długo trwa ten proces. W przypadku jednego elementu będzie to zaledwie kilka minut. Nieco inaczej wygląda to w przypadku całego samochodu. Wówczas piaskowanie może zająć około 1-2 godziny. Dotyczy to jednak założenia, że wszystkie części są już rozkręcone i odpowiednio zabezpieczone. Przygotowanie do piaskowania jest bowiem zdecydowanie dłuższym procesem, który może trwać nawet kilka godzin.

Related Post