Alkoholizm gdzie leczyć?
Natalia Roentgen Zdrowie Alkoholizm gdzie leczyć?

Alkoholizm gdzie leczyć?Alkoholizm gdzie leczyć?

Alkoholizm gdzie leczyć? Alkoholik w rodzinie to duży problem, z którym trzeba się zmierzyć, ale bez pomocy z zewnątrz trudno będzie osiągnąć sukces. W przychodni terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia pojawiają się członkowie rodziny i mówią – nasz dom niszczy alkoholizm gdzie leczyć męża, żonę czy syna lub córkę? Niebezpieczne jest to, że sam alkoholik często nie myśli o swoim stanie. Uważa, że w każdej chwili może przestać pić, a nie przyznaje się do tego, że jest uzależniony.

Co zrobić? Warto nakłonić alkoholika na rozmowę ze specjalistą, który przedstawi problem w odpowiednim świetle i przekona, że skuteczna terapia alkoholowa powinna odbyć się w zamkniętym ośrodku leczenia alkoholizmu z zachowaniem całkowitej anonimowości.

Gdy pojawi się w rodzinie alkoholizm gdzie leczyć osobę uzależnioną?

Wnikające do organizmu produkty rozpadu alkoholu etylowego odbudowują system chemiczny, naruszają wzór genetyczny i tworzą trwałe uzależnienie. Dlatego żadna ilość perswazji, aby alkoholik porzucił picie, nie pomoże. Tylko silna motywacja, wsparcie rodziny, psychologa i przejście terapii odwykowej w zamkniętym ośrodku dla alkoholików może wyleczyć członka rodziny z alkoholizmu. Samodzielne próby wyjścia z nadużywania alkoholu przeważnie kończą się fiaskiem, kolejne obietnice nie zostaną zrealizowane. Konieczna jest detoksykacja organizmu pod okiem lekarza w stacjonarnej placówce odwykowej.

Obecnie bez problemu można zorganizować odwyk alkoholowy prywatnie, wystarczy kontakt telefoniczny i wstępna konsultacja. Każdy na pewno ma świadomość, że alkoholizm jest chorobą, której wyleczenie wymaga czasu. Na skuteczność terapii alkoholowej wpływa także czas jej trwania, najczęściej około 6 tygodni. W przypadku prywatnej terapii alkoholowej cena może być podawana za dobę na przykład 250 złotych.

Można zdecydować się na pakiet, który będzie obejmował tydzień lub dwa miesiące z detoksem i całkowity koszt wyniesie np. 3900 złotych. Zawsze jest to uzależnione od konkretnego prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu. Ważne! Otrzymana opieka i wsparcie medyczne dają możliwość wyjścia z nałogu i odbudowania swojego życia prywatnego, zawodowego i powrotu do zdrowia.

Co dzieje się w organizmie alkoholika? Etanol to czysta trucizna. Nawet jednorazowa szklanka alkoholu może łatwo doprowadzić do śmierci. Więc dlaczego tego nie robi? U ludzi wątroba jest najsilniejszym filtrem w organizmie. Filtruje wszystko, co dostaje się do krwiobiegu i neutralizuje truciznę, która już dostała się do krwiobiegu. Ale nawet najpotężniejsze enzymy, które próbują chronić organizm przed śmiercią, nie radzą sobie z niektórymi toksynami.

Dlaczego alkoholik nie może sam przestać pić – gdzie podjąć leczenie alkoholizmu?

Alkohol to najpotężniejszy napój energetyzujący. Dzieląc się, uwalnia najwięcej energii. Łatwo zauważyć, pijany nie zasypia, ciągnie go przygoda. Będzie tańczył, bawił się lub wdawał w bójki. Dostęp do szybkiej euforii sprawia, że wypija jeden kieliszek po drugim. Często ma dość wódki, ale z alkoholu dostaje wszystko, czego w danej chwili potrzebuje, a to jest przede wszystkim uczucie szczęścia.

Czy w takiej sytuacji sam będzie chciał iść na odwyk alkoholowy? To będzie trudne, ale trzeba próbować przekonać alkoholika do konsultacji ze specjalistą. W mózgu są zbudowane więzi i zależności:, jeśli pijesz, jest dobrze, jeśli nie pijesz, jest źle. Irytuje go każdy, kto mówi, co i jak ma robić, dlaczego powinien rezygnować z tego, co sprawia mu przyjemność. Stąd agresja. Jeśli krewnym uda się go przekonać, że alkoholizm jest chorobą, będzie to pierwszy krok do odbycia terapii w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień alkoholowych. Panują tam komfortowe warunki, przyjazna atmosfera, w której łatwiej zrozumieć swój problem i zmierzyć się z nim.

Dlaczego alkoholizm jest chorobą społeczną?Jak przezwyciężyć alkoholizm?

Zmieniony mózg alkoholika wymaga interwencji z zewnątrz, a powinien interweniować doświadczony lekarz. Podczas prywatnej terapii alkoholowej, specjalista znajdzie odpowiednią opcję leczenia, głębokie przyczyny, które doprowadziły do alkoholizmu, zaleci odpowiednie leczenie uzależnienia od alkoholu.

Podczas kuracji zostaną usunięte z krwi skutki spożycia alkoholu i produktów rozkładu chemicznego. W tym celu przeprowadzana jest detoksykacja organizmu. A jest to możliwe tylko pod okiem lekarzy najlepiej w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu. Niektórzy pacjenci lub ich bliscy proszą o detoksykację w domu.

Czy taka procedura będzie skuteczna? Najczęściej, nie! W końcu uzależnienie alkoholowe jest nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Przy pierwszych oznakach poprawy dana osoba z pewnością ponownie sięgnie po alkohol.

Korzyści z leczenia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu

Podczas terapii alkoholowej przeprowadzana jest detoksykacja organizmu, poprzez dożylnie kroplówki z rozpuszczoną solą fizjologiczną. Napełniając naczynia cieczą, uwalniane jest tak zwane suche ciśnienie. Nerki zaczynają pracować stabilniej, normalizuje się ogólny stan organizmu, poprawia się sen.

Po detoksykacji rozpoczyna się kolejny etap leczenia. Aby nie wrócić do poprzedniego trybu życia, z pacjentem powinien pracować psycholog. To w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu zostaje odcięty kontakt ze znanym środowiskiem, usuwane są pokusy, zmienia się środowisko człowieka.

Related Post