OCP przewoźnika - jak sprawdzić?
Natalia Roentgen Transport,Usługi OCP przewoźnika – jak sprawdzić?

OCP przewoźnika – jak sprawdzić?



OCP przewoźnika - jak sprawdzić?

OCP przewoźnika – jak sprawdzić? Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się ubezpieczenie OCP, które w sposób szczególny przeznaczone jest dla przewoźników. Dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie firmy przed stratami finansowymi. Czym dokładnie jest ubezpieczenie OCP? W jaki sposób działa ubezpieczenie OCP? Ile może kosztować składka ubezpieczenia OCP i w jaki sposób ją obliczyć? Co sprawdzić przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ubezpieczenie OCP – co to jest?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat ubezpieczenia OCP przewoźnika https://www.praktycznytik.pl/czy-warto-posiadac-polise-ocp/ w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym tak właściwie jest wcześniej wspomniane ubezpieczenie. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie tego pojęcia, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to jeden z rodzajów nieobowiązkowych ubezpieczeń. Przewoźnicy coraz częściej korzystają z tego typu udogodnień, aby zabezpieczyć się przed dużymi szkodami finansowymi, które mogą powstać na skutek nierzetelnego wykonania zlecenia związanego z transportem towarów.

Co ciekawe, jest to możliwość zabezpieczenia się firmy przewozowej przed niewykonaniem dowozu towarów. Przyczyny tego zjawiska mogą być różne- kradzież, pożar, a nawet całkowite zniszczenie na skutek wypadku. Jeśli zdecydowaliśmy się na OCP, wówczas możemy uzyskać odszkodowanie, które to jest w stanie pokryć wartość przewożonego towaru. Warto wspomnieć o tym, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźników ma także jeszcze jedną zaletę- w oczach klienta stajemy się zdecydowanie bardziej wiarygodni. Jak to jest możliwe? Otóż oni także zyskują dodatkową gwarancję, że ich towar jest każdorazowo ubezpieczony. W konsekwencji zwiększa się liczba klientów, co warto mieć na uwadze.

Poznaj koniecznie:

W jaki sposób działa ubezpieczenie OCP?

Jak mogliśmy przeczytać w poprzednim akapicie – ubezpieczenie OCP może okazać się bardzo praktyczne dla firmy przewozowej. Jednak w jaki sposób działa wcześniej wspomniane udogodnienie? Polisa OCP zajmuje się przede wszystkich ochroną przewoźnika, który to zajmuje się transportowaniem towaru na zlecenie klienta. Niestety zdarzają się sytuacje, w których towar może ulec uszkodzeniu lub z losowych przyczyn nie jesteśmy w stanie dostarczyć produktu na czas. W takich sytuacjach polisa OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ również wypłaci odszkodowanie. Zapewnia ona ochronę ubezpieczonemu przez cały czas transportu danego towaru. W praktyce jest to od chwili przyjęcia towaru przez przewoźnika, aż do wydania go finalnemu odbiorcy. Z polisy OCP może korzystać właściwie każda firma transportowa, która to zajmuje się dokonywaniem transportu. Zapisy poszczególnej umowy mają dobrowolny charakter- zupełnie inaczej niż wygląda to w przypadku obowiązkowego OC. W OCP to właśnie strony umowy decydują o wszelkich zapisach, czyli również o sytuacjach, w której wypłacane są pieniądze.

Ile może kosztować składka ubezpieczenia OCP i jak ją obliczyć?

OCP przewoźnika - jak sprawdzić?

OCP przewoźnika – jak sprawdzić?

Dla wielu osób z pewnością interesująca jest kwestia tego, ile kosztuje ubezpieczenie OCP, a także w jaki sposób szybko i skutecznie obliczyć składkę. Otóż musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ostateczna cena zależy przede wszystkim od kilku czynników, dlatego też wysokość składki często jest wynikiem indywidualnej kalkulacji. Jednym z najczęściej branych pod uwagę czynników jest wysokość obrotów netto firmy przychodowej. Nie jest tajemnicą, że im są one wyższe, tym większa będzie składka. Często również zwraca się uwagę na wszelkie czynniki, które są bezpośrednio związane z ryzykiem ubezpieczeniowym. W skład tego wchodzi zarówno rodzaj, jak i wartość przewożonego towaru. Niektóre towary są obarczone wyższym ryzykiem- wynika to z ich właściwości. Doskonałym przykładem mogą być chociażby wyroby szklane lub te, które charakteryzują się zwiększonym ryzykiem związanym z kradzieżą. Nie bez znaczenia jest także rodzaj ubezpieczenia. Do wyboru mamy ten krajowy (tańszy) i międzynarodowy (droższy).

Co sprawdzić przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem?

Jak sprawdzić OCP przewoźnika? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą okazać się kluczowe. Przede wszystkim przewoźnik powinien zwrócić uwagę w sposób szczególny na potrzeby swojej firmy. Niezwykle istotne jest określenie zakresu terytorialnego przewożonych towarów. W konsekwencji jeśli zdecydujemy się na krajowe przewozy, właśnie takie OCP należy też wybrać.

Możliwe jest OCP w międzynarodowym ruchu- w tym przypadku należy musimy sprawdzić czy wszystkie kraje objęte są w zakresie ubezpieczenia. Jak sprawdzić OCP przewoźnika, abyśmy nie żałowali podjętej decyzji? Znaczenie może mieć chociażby suma ubezpieczeniowa, która to musi pokryć 100% wartości przewożonego towaru. Regularnie dochodzi do sytuacji, w których przewoźnicy zlecają przewóz poszczególnych przedmiotów podwykonawcom. Niestety musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zakres ochrony ubezpieczeniowej nie zawsze obejmuje transport zlecony innym firmom – warto mieć to na uwadze.

Related Post