Natalia Roentgen Uroda Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej




Salony medycyny estetycznej jest coraz łatwiej znaleźć potencjalnym klientom i klientkom. I nie chodzi nawet o fakt umiejętnie robionego marketingu, tylko o to, że podobne placówki można zauważyć niemal w każdej części Polski. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas spaceru po większym mieście szybko natkniemy się na jedno z takich studiów urody. Dziś opiszemy pokrótce kilka z zabiegów, które cieszą się niesłabnącą popularnością, i które są bardzo często wykonywane przez specjalistów medycyny estetycznej.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że kwas hialuronowy w obrębie ust wykorzystuje się nie tylko do ich powiększania. Bywa bowiem, że zabieg wykonywany jest, żeby głęboko nawilżyć tkankę warg. Skupmy się jednak na tym najbardziej popularnym wykorzystaniu, a mianowicie na zwiększeniu rozmiaru ust. Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w organizmach żywych i odpowiedzialny jest za wiązanie wody. Właśnie ta cecha sprawia, że zwany jest eliksirem młodości – odżywia, nawilża i poprawia jędrność skóry. Wypełnianie ust tą metodą jest bezpieczne i przynosi efekty dużo bardziej naturalne niż efekty działania popularnego niegdyś silikonu. To, że zabieg cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, wynika również z niskiej inwazyjności oraz natychmiastowych efektów. Dzięki temu, że kwas nie ma syntetycznego charakteru (a więc wykazuje zgodność z chemiczną budową człowieka), nie powoduje uczuleń i podrażnień. W medycynie estetycznej związek ten wykorzystuje się również do wypełniania zmarszczek. W efekcie skóra jest bardziej napięta, jędrna i wygląda na młodszą. W obydwu przypadkach należy jednak liczyć się z tym, że zabieg należy regularnie powtarzać.

Lifting termiczny

Zabieg przyczynia się do poprawy owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek, podniesienia opadających policzków, zwiększenia gęstości, elastyczności i napięcia skóry. Wykonuje się go przy użyciu specjalnego urządzenia, które emituje światło bliskiej podczerwieni. Tak wygenerowane ciepło pobudza skórę właściwą. W efekcie następuje stymulacja procesów regeneracyjnych i wzmożona produkcja kolagenu. Skóra wydaje się młodsza i bardziej świetlista.
Ten zabieg termiczny z pewnością przypadnie do gustu osobom bardzo wrażliwym na ból. Z działaniem nowoczesnej technologii wykorzystywanej przy termoliftingu nie wiąże się nawet dyskomfort. Wręcz przeciwnie – emitowane ciepło odpręża i relaksuje, przez co wizyta nie dłuży się, mimo że zabieg trwa około godziny. W przeciwieństwie do np. zabiegów opartych o działanie kwasu hialuronowego, tutaj musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości; na pełny efekt trzeba poczekać 1-2 miesiące. Jak podają specjaliści medycyny estetycznej, efekt termoliftingu narasta z czasem (stopniowo zwiększa się nawet do 3-6 miesięcy od wykonania zabiegu).

Mezoterapia igłowa

Innym nieinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Wykonuje się ją, aby poprawić wygląd skóry twarzy, zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych oraz zmniejszyć oddziaływanie na skórę negatywnego wpływu środowiska. Zabiegowi poddaje się nie tylko twarz; mezoterapię igłową stosuje się również na skórę dekoltu, szyi, głowy oraz całego ciała (zmniejszenie cellulitu i rozstępów). W mezoterapii igłowej stosuje się tzw. koktajle, które głównie zawierają kwas hialuronowy. Dodatkowo dodaje się do takiej mieszanki również substancje czynne, aminokwasy, witaminy oraz osocze bezpłytkowe. Ten ostatni składnik pochodzi z krwi pacjenta (po jej odwirowaniu) i znany jest ze swoich regeneracyjnych właściwości.

Gabinety medycyny estetycznej do redukcji zmarszczek najczęściej używają metody nappage lub papule. W pierwszej nakłucia są bardzo płytkie i wykonuje się je co 2-4 mm. Z kolei metodą papule preparat uwalnia się stopniowo; podawany jest wzdłuż zmarszczki w nieco większych odstępach (5-10 mm). Po zabiegu należy spodziewać się drobnych siniaków oraz zaczerwienienia, które na szczęście szybko znikają. Do zalet mezoterapii igłowej należy zaliczyć bardzo dobre efekty oraz możliwość wykonywania zabiegu również latem. Dla pełnego rezultatu proces należy powtarzać od 3 do 6 razy.

Wypełnienie botoksem

Botoks (toksyna botulinowa, jad kiełbasiany) najczęściej wykorzystywany jest do zmniejszenia widoczności kurzych łapek, zmarszczek palacza i innych zmarszczek wokół oczu i ust. Wstrzyknięta substancja blokuje przepływ bodźców do nerwów zlokalizowanych na twarzy. W efekcie skóra przestaje się marszczyć, bo skurcz danego mięśnia jest znacznie ograniczony. Należy podkreślić, że poprawnie przeprowadzony zabieg nie wiąże się ze zmianą wyrazu twarzy, tylko jedynie ze zmniejszeniem widoczności zmarszczek. Specjalista medycyny estetycznej za pomocą cienkiej igły precyzyjnie wprowadzi preparat. Proces nie powoduje bólu; najwyżej jest przyczyną lekkiego dyskomfortu. Cały zabieg trwa najczęściej 5-10 min. Efekt stosowania botoksu utrzymuje się ok. pół roku. Po upływie tego czasu następuje przywrócenie funkcji nerwów zlokalizowanych na twarzy i zabieg należy powtórzyć.

Related Post